powerful-head

CB12 nasıl etki
gösterir

CB12. BİRİNCİ SINIF NEFES

CB12 içeriğindeki güçlü ve benzersiz çinko asetat-klorheksidin kombinasyonu, ağız kokusuna neden olan maddeleri nötralize eder ve oluşmalarını önler. Sabahları ağzınızı CB12 ile çalkalamanız, gün boyu birinci sınıf nefesinizle kendinize güvenmeniz için yeterlidir. CB12’nin bileşimi Oslo Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde geliştirilmiştir ve yalnızca CB12 ‘ ye özgüdür.

Etki mekanizması – CB12 birinci sınıf nefesi nasıl sağlıyor?

CB12, ağız kokusuna neden olan uçucu sülfür bileşiklerinin oluşmasını önleyen benzersiz ve patentli bir formüldür. Bunu sağlayan, güçlü çinko asetat-klorheksidin kombinasyonudur; bu kombinasyon tek başına çinko asetat ya da klorheksidinden çok daha etkilidir.

 

  • Çinko asetat; uçucu sülfür bileşikleriyle mücadelede en çok etkili olan çinko formudur. Uçucu sülfür bileşikleri, ağızdaki dişler arasında, dişeti ceplerinde ve dilin arkasındaki çukurlarda bulunarak bu bölgelerde besin partiküllerini parçalaya bakteriler tarafından salınan, hoş olmayan kokulara neden olan bileşiklerdir.
  • Klorheksidin; sülfür moleküllerinin kabuğunu parçalayarak çinkonun sülfürle daha kolay reaksiyona girmesini sağlar. Klorheksidinin ağız mukozasına, dişlere ve dile bağlanmasını sağlayan benzersiz özelliği, CB12’nin uzun süreli etkisini korur. 8-12

8 Thrane P, Jonski G, Young A, Rölla G. A New Mouthrinse Combining Zinc and Chlorhexidine in Low Concentrations Provides Superior Efficacy Against Halitosis Compared to Existing Formulations: A Double-Blind Clinical Study. J Clin Dent (2007) 18: 82-86.

9 Thrane P, Jonski G, Young A, Rölla G. Zn and CHX mouthwash effective against VSCs responsible for halitosis for up to 12 hours. Dental Health (2009) 48:2-6.

10 Thrane P, Jonski G, Young A. Comparative effects of various commercially available mouth-rinse formulations on halitosis. Dental Health (2010) 49: 6-10.

11 Saad S, Greenman J, Shaw H. Comparative effects of various commercially available mouthrinse formulations on oral malodor. Oral Diseases (2011) 17: 180-186.

12 Ademoviski et al. Comparison of different treatment modalities for oral halitosis. Acta Odontol. Scand. (2012) 3: 224-233.


power-picture1

Birinci sınıf nefes ve birinci sınıf koruma: CB12 florür içerir.

CB12, diş minesinin güçlendirilmesine ve çürük gelişiminin önlenmesine yardımcı olan %0.05 florür içerir.

Ağzın her gün florürle çalkalanması, florürlü diş macununun mükemmel bir tamamlayıcısıdır.