Bad breath on a date

İlk randevunuzda ağzınızın
güzel kokması için

Flört tavsiyeleri: İlk randevunuzda ağız kokusunu önleyin

Biriyle ilk kez buluşmak ağız kokusundan bağımsız olarak genellikle zaten kendi başına bir stres kaynağıdır. Ama neyse ki şanslısınız; ağız kokusunu aşağıdaki “ilk randevu ipuçlarımızı” uygulayarak kolayca önleyebilirsiniz. 

Ferah bir nefes için beş ipucu:

1.       Nefesinizin ferah olabilmesi için ağzınız temiz olmalıdır. Randevunuzdan önce mutlaka dişlerinizi fırçalayın ve diş ipiyle temizleyin. Bizce bu, kıyafet seçmek ya da makyaj yapmak kadar önemlidir!

2.       Ağız kokusunu 12 saat boyunca nötralize ettiği ve önlediği kanıtlanmış olan CB12 ile ağzınızı çalkalayın1.

3.       Sarımsak, soğan ve baharatlı yiyecekler hızla ağzınızın berbat kokmasına neden olabilir. Besin kokusu tamamen normaldir ve bunda utanılacak bir şey yoktur; ama vücut kokularından endişe ediyorsanız menüden daha hafif seçimler yapabilirsiniz.

4.       Akşam yemeğinden sonra nefesinize (CB12’den) bir destek gerekme ihtimaline karşı cebinizde ya da cüzdanınızda şekersiz naneli şeker ya da sakız bulundurun. Nanenin verdiği ferahlatıcı his öpücüğünüzü de güzelleştirmesi size hoş bir ödül olacaktır!

5.       Alkol dehidratasyona neden olur ve ağzınızda hoş olmayan bir tat hissedersiniz. Gece boyunca su yudumlayarak bunu engelleyebilirsiniz.

Artık ferah bir nefes için beş ipucunu da öğrendiğinize göre randevunuzda iyi şanslar!

1 Thrane et al. Zn and CHX mouthwash effective against VSCs responsible for halitosis for up to 12 hours, Dental Health 2009; 48 (3) 2-6.